Ínhüvelyszűkületek

Ínhüvelyszűkületek:

Az ínhüvelyszűkületek leggyakrabban a hüvelykujjat érintik, ritkábban a többi ujjat valamint a csuklón lévő ínakat. Tüneteik: a tenyéri ínhüvelyszájadék nyomásérzékenysége, az ujjak mozgáskorlátozottsága, időnkénti beakadása, és fájdalmas, kellemetlen pattanása (innen a neve: „ pattanóujj”), ínak feletti fájdalom, recsegés, mozgások, fogások gyengülése.  A panaszok konzervatív kezelésre (gyulladáscsökkentők, fizikoterápia, alapbetegség kezelése) átmenetileg csökkennek, akár meg is szűnhetnek, de a végleges, gyors megoldás csak a műtéti beavatkozástól várható. A műtétek jelentős része ambuláns ellátás keretében, helyi érzéstelen elvégezhető, kórházi befekvést nem igényel, a másik részük rövid altatásban vagy érzéstelenítésben történik, 1-2 napos kórházi tartózkodást igényel. Nagyon fontos az alagút-syndomák és az ínhüvelyszűkületek korai felismerése és szakszerűellátása, mivel a tartós ideg-, ínleszorítások nehezen kezelhető, esetleges végérvényes károsodáshoz vezethetnek. Ügyeljünk, vigyázzunk, óvjuk kezeinket, hogy a többszörös funkcióit (durva és finommozgás, fogás, tapintás, érzékelés, kommunikáció stb.) megfelelő módon el tudja látni, hisz az embert a gondolkodásán kívül a keze teszi emberré.

A szűkült jobb III-as ínhüvelygyűrű feltárása helyi érzéstelenítésben