Teniszkönyök

Teniszkönyök: epicondylitis lateralis

A teniszkönyök igen gyakran előforduló fájdalmas könyökízületi mozgást, kellemetlen érzést, terhelhetőség csökkenést okozó elváltozás.

Teniszkönyök okai:

a könyök oldalsó részét érintő krónikus megterhelés (azon területen ahol a csukló feszítő ínai erednek), sérülés utáni állapotok, gyulladásos folyamatok.

A teniszkönyököt a  könyök oldalsó részén jelentkező kifejezett fájdalom jellemzi

Kezelési: több szintű

- a könyökízület nyugalomba helyezése (karfelkötés, rugalmas pólya, fáslizás, gipszsín)

- fizikoterápiás kezelések, gyógytorna

- szájon át szedhető ún. non-szteroid gyulladáscsökkentők

- a fájdalmas területbe szteroid tartalmú injekció

- műtét: a fájdalmas izomtapadás leválasztása vagy ínhosszabbítás

Műtét: a panaszokat okozó izomeredés leválasztása

Teniszkönyök újabb kezelési módszere:

a fájdalmas terülebe adott trompbocita-dús plazma (saját vérből, ún. PRP-kezelés, Drakulaterápia), mely sejtaktív anyagokat tartalmazva csökkentik a krónikus gyulladást és a fájdalmat.

A fájdalmas területbe adott trombocitadús plazma (PRP) a teniszkönyök újabb lehetséges kezelési módja