Gyakori kérdések

Baleseti sebészeti akut ellátás klinikánkon milyen napokon van?

Nyíregyháza, Bujtos utca 15., Hétfő-péntek, 16-20 óra között folyamatosan, baleseti sebész és kézsebész szakorvosainkkal.

Milyen baleseti sérültek akut ellátását végezzük?

Járóbetegek ellátása, akik kórházi ellátást nem igényelnek nyíregyháza belvárosában, kulturált környezetben, modern eszközökkel: sebellátás, törés, ficam, rándulás, modern röntgenvizsgálat, gipszrögzítés, sebvarrat, lézeres benőtt köröm eltávolítás, anyajegy eltávolítás szövettani vizsgálattal, lézersebészeti beavatkozások, kézsebészet, kézsebészeti beavatkozások

Milyen kezelési módszerei ismertek a teniszkönyöknek?

A teniszkönyök sokszor visszatérő, néha igen nehezen kezelhető elváltozás. Többféle kezelése lehetséges: fizikoterápia, NSAID szedése, gipszrögzítés, helyileg adott szteroidos injekció, illetve újabban saját vészérummal (Drakula terápia, PRP kezelés), műtét. A teniszkönyök kezelési mindig egyénre szabott (korábban alkalmazott terápia, foglalkozás, előfordulás idedeje, stb.).

Benőtt köröm műtét fájdalmas-e?

A benőtt köröm műtétet vezetéses érzéstelenítésben végezzük el, ilyenkor a lábujj tövéhez adott érzéstelenítő oldattal az érintett lábujj teljes fájdalommentességét érjük el. Maga az injekció adása kellemetlenséggel jár, de ezt követőn, illetve még néhány óráig fájdalom nem érezhető. Célszerú az érzéstelenítő injekció megszűnése előtt szájon át fájdalomcsillapító tablettát bevenni.

Ganglion előfordulhat-e ujjon?

Igen, előfordulhat, ilyenkor vagy a kéz kisízületeiből indul ki, vagy a tenyéri felszínen a hajlítóín ínhüvelyén.

A kimetszett anyajegy szövettani vizsgálata fontos-e?

A kimetszett anyajegyett minden esetben kötelező szövettani vizsgálatra kötelezőelküldeni, ez meghatározza a további teendőket is (sz.e. megfigyelés, szélesebb kimetszés). Szövettani vizsgálat ára: 7000 Ft/1 minta.

Baleseti sérültek akut ellátását végezzük-e? igen, hétfő-péntek: 16-20 óra között

Mikor kell gondolnom csuklótáji alagút-szinrómára?

Csuklótáji alagút-szindróma leggyakoribb tünete a I-III-as ujj és a IV-es ujj oldalsó felének a zsibbadása, a kéz erőtlenné, gyengévé, fáradékonyabbá válik, később a hüvelykujjpárna izmai sorvadnak. Jelegzetes panasz a betegek éjszakai fájdalma, amelytől nem tudnak aludni, nehezen elviselhető.