Benőtt köröm

Benőtt köröm (unguis incarnatus)

Igen gyakran előforduló, kellemetlen, fájdalmas panaszokat okozó körömelváltozás. Leggyakrabban az I-es lábujj (öregujj) külső vagy belső oldalát, de egyszerre akár mindkét oldalát érinti.  Ilyenkor a köröm oldalsó része rendellenesen a körömágy alá befordulva növekszik, kellemetlen feszülő érzést, fájdalmat, köröm körüli szövet gyulladását hozza létre.

Oka: elsősorban a helytelen körömvágási szokások (köröm szélek lekerekítése, bevágása), láb deformitási, öröklött tényezők, sérülés, gyulladás, köröm gombás folyamatai.

Megelőzés:helyes körömvágási szokások, körömgomba és gyulladás kezelése, ortopédiai szakvizsgálat, stb.

Kezelése:

Egyszerű, helyi érzéstelenítésben ambulánsan elvégezhető rövid műtét (a benőtt körömszél eltávolítása ez esetleges gyulladásos sarjszövettel együtt, a recidíva csökkentése érdekében a körömágy lézeres kezelésével kiegészítve.

A benőtt köröm igen gyakran előforduló körömelváltozás

Huzamosabb idő után a körömágy gyulladása, sarjszövetképződés jelentkezik

Benőtt köröm elhanyagolt esete